středa, 03 leden 2024 17:24

Prosinec ve školní družině

Nevšedním a nejkouzelnějším měsícem v roce je bezesporu ten poslední, prosinec. Měsíc plný setkávání, úsměvů, rozjímání, splněných přání a především rozzářených očí našich nejmenších ratolestí u vánočního stromečku...

Ve družině jsme si těšení se na Ježíška zkrátili čtením vánočních příběhů, zhlédnutím pohádky „O vánoční hvězdě“, sněhovými radovánkami a tvořením krásných vánočních přání, ozdob a svícnů.

Po mikulášském nadělování jsme využili bílé peřiny ze sněhových vloček a středeční odpoledne jsme strávili dováděním na bobech, pekáčích a pořádnou koulovačkou. Poté se děti pod vedením paní vychovatelky Stejskalové vrhly na výrobu vánočních ozdobiček, které zkrášlily stromeček v Orlovně, jenž jistě potěšil naše letohradské babičky a dědy, kteří se zde v tomto předvánočním čase sešli.

V prosinci jsme zahájili naše tradiční sportovní odpoledne v tělocvičně, kam s dětmi každý čtvrtek chodíme rozhýbat naše těla v podobě míčových a pohybových her, dovádět se švihadly a jiným sportovním náčiním.

Po dvě páteční odpoledne nás také navštívila paní Sklenářová a děti z obou oddělení měly možnost si pod jejím vedením vytvořit krásné vánoční dekorace a svícny. Musím říct, že to bylo velmi milé a příjemné tvoření, máme moc šikovné děti a všichni jsme si to užili, i kluci.

Tímto bych paní Sklenářové ráda poděkovala, nejen za výborný perník, který nám upekla, za dekorace a materiál, který nám poskytla, ale především za čas strávený s námi. Moc děkujeme, vážíme si toho.

No, a pak už jsme si popřáli krásné prázdniny, plno dárků pod stromečkem a nezapomenutelné chvíle se svými blízkými.

S novým rokem přicházejí nové plány, nová přání, předsevzetí, nové sny...

Přeji nám všem kroky vedoucí k jejich naplnění.

Přeji nám všem život v lásce, klidu, víře a naději.

Za tým vychovatelek

Jitka Oravec

ŠD Orlice