úterý, 05 prosinec 2023 19:45

Listopad ve školní družině

Měsíc listopad je typický svým nevlídným počasím. Venku už fouká studený vítr, sluníčko je schované za tmavými mraky, blíží se dušičkové počasí, a proto jsme si vzpomněli na všechny svoje blízké, kteří už s námi nemůžou být, a vyrobili si svíčku ke dni „Památky zesnulých“.

Jelikož už nám deštivé počasí nedopřálo trávit tolik času venku, využili jsme tyto nevlídné dny pro návštěvu letohradského funparku Skipi, kde se děti ze všech oddělení U Dvora i z Orlice dostatečně vyřádily.

V polovině měsíce jsme se snažili přivolat svatého Martina tím, že jsme třídy vyzdobili sněhovými vločkami a bílými koníky. A fungovalo to. Za pár dní venku opravdu napadl první sníh a my se tak mohli venku plně vyřádit. Děti jsou nadšené stavbou sněhuláků a vzájemnými koulovačkami.

A jelikož se nám pomalu, ale jistě blíží Vánoce a děti už jsou všechny velmi natěšené, vyrobili jsme si společný adventní kalendář, abychom mohli sledovat, kolik dní nám ještě do Štědrého dne zbývá.

Tím naše vánoční přípravy ještě zdaleka neskončily, protože jsme s radostí vyráběli ozdoby na vánoční strom, který bude reprezentovat naši školu na Václavském náměstí v Letohradu. Ráda bych sdělila, že ozdoby vyráběly naše děti úplně samy. Museli jsme také přizpůsobit materiál a zvolili odolný venkovnímu počasí. V pátek 1. 12. jsme šli společnou procházkou v chumelenici naši tvorbu pověsit a vyfotit se s naším stromečkem a betlémem. Snad se Vám „pestrá“ výzdoba našich dětí bude líbit.

Přejeme Vám všem pohodový adventní čas.

Za tým vychovatelek

Kateřina Jakešová

ŠD U Dvora