čtvrtek, 09 listopad 2023 08:56

Halloween a Dušičky ve školní družině U Dvora

Během posledního říjnového týdne se ve školní družině U Dvora konaly Halloweenské tvořivé dílničky, při kterých si děti ze třech oddělení mohly něco k tématu vyrobit. Nejdříve jsme si vysvětlili pojem svátku Halloween. Seznámili jsme se s jeho tradicemi a také s jeho znaky a vrhli jsme se do práce.
Domů si tak mohli všichni odnést nabarvené a ozdobené sklenice na svíčku, pomalované dýně, papírového ducha, strašidelného netopýra a sklenici na duchy.

A jelikož se nám týden přehoupl do listopadu, tak jsme si zároveň ve čtvrtek 2.11. připomněli náš lidový svátek „Památku zesnulých“, jeho tradici a zvyky. Pustili jsme si pohádku Chaloupka na vršku „Jak to bylo na dušičky“.
Vyrobili jsme si svíčku a slíbili si, že tento den si vzpomeneme na naše blízké, kteří s námi už bohužel nejsou.

Musíme všechny děti moc pochválit za jejich snahu a chuť do práce.

Celý týden jsme si užili a těšíme se na další společné vánoční tvoření a odpoledne.

za celý tým vychovatelek ŠD U Dvora
Kateřina Jakešová