pondělí, 06 listopad 2023 08:25

Říjen ve školní družině

Červená, žlutá a hnědá…

Všechny tyto kouzelné barvy jsme si tento měsíc vychutnávali plnými doušky. Děti spadané lístky ze stromů doprovázely na každém kroku a pokryly taktéž celou naši školní zahradu. Jelikož bylo v druhém podzimním měsíci neobvykle slunečno a teploty připomínaly prázdninový čas, strávili jsme každou volnou chvíli na školní zahradě. Spolu s dětmi jsme sbírali jablíčka, třídili je a vybrali z nich ta nejlepší, z nichž se potom vyrobil sladký a lahodný mošt, který si děti mohly posléze zakoupit.

Díky krásnému počasí jsme trávili velkou část odpolední procházkami po okolí. Vypravili jsme se společně do lesa, kde jsme stavěli různé domečky z přírodního materiálu, a také jsme připravili do krmelce pro lesní zvěř hostinu z našich jablíček a jiných dobrot. Cestou zpět jsme nasbírali i pár hříbků. Jaké to překvapení…
Toto putování po okolí a každé další nyní zaznamenáváme pomocí krokoměru a číselný údaj si při každé příležitosti zapíšeme do tabulky.

Naší nejzajímavější akcí byla tento měsíc návštěva Hasičské stanice Letohrad, kterou nás provedl zkušený člen tohoto sboru pan M. Matyáš. Představil nám vybavení celé stanice a vyprávěl nám o tom, jaký život hasiče je. Největší nadšení vyvolalo profesionální auto, kterým se všichni projeli, za což panu M. Matyášovi srdečně děkujeme.

Tento měsíc jsme pokračovali v naší oblíbené tradici, čímž je páteční předčítání. Navštívila nás paní L. Kvapilová a přinesla sebou dvě knížky: O Lucifírkovi a Martinka – krátké příběhy. Dětem se vybraná dobrodružství moc líbila a paní Kvapilové za ně velice děkujeme.

Měsíc říjen se pomalu chýlil ke konci a s ním přišel i strašidelný Halloween, který jsme s dětmi patřičně oslavili motáním duchů z vlny, tvořením hrůzostrašných záložek do knih, skládáním papírových kostlivců a lepením usměvavých pavoučků. Tím jsme si vytvořili tu správnou nefalšovanou halloweenskou atmosféru!

Předtím, než jsme zamávali říjnu sbohem a vydali se vstříc vytouženým prázdninám, neopomněli jsme si připomenout důležitost svátku 28. října.

Říjen už končí a listopad nám pomalu klepe na dveře!

Přejeme Vám všem krásné podzimní dny a pohodové posezení, třeba u horké čokolády.

Za tým vychovatelek.

Stanislava Stejskalová
vychovatelka ŠD Orlice