čtvrtek, 05 říjen 2023 13:59

Září ve školní družině

„Hola, hola škola volá…“

Ani jsme se nenadáli a už jsme zase usedli do školních lavic po letních prázdninách. Pro někoho to ale bylo poprvé. Všechno bylo nové, včetně první návštěvy školní družiny. Prvňáčky i starší děti jsme přivítali v nově zařízených koutcích školní družiny. Na děti se těšilo pár nových hraček a her.


Ještě jsme se nestačili ani pořádně rozkoukat a už tu byla první družinová akce, která se koná každoročně začátkem září, a to BĚH PRO…


Letos to ale bylo výjimečné, protože se běhalo pro naši školu a školní družinu. Na akci konané 7. 9. 2023 se sešel rekordní počet účastníků. Přišel nejen skoro celý pedagogický sbor, ale také široká veřejnost, za což velice děkujeme. A aby těch rekordů nebylo málo, také se díky velké účasti a Vaší štědrosti vybrala rekordní suma 26 490 Kč. Děkujeme. Tato částka bude použita na herní prvky pro naši školní zahradu, aby měly děti venku na čem skotačit.

Po sportovním výkonu se naše družina pomalu začala nořit do podzimní nálady. Vyráběly se jablíčka, houbové domečky nebo třeba hroznová vína.

Počasí nám zatím hezky přeje a my můžeme trávit co nejvíce času venku na sluníčku. Drandíme na koloběžkách a nové hřiště na basketbal také sklízí velký úspěch. Už jsme také navštívili hřiště „U Alejky“ nebo nedalekou Kolonii. Tak doufejme, že nám co nejdéle počasí vydrží.

A co bude dál?
To se necháme překvapit v měsíci říjnu.

Za tým vychovatelek
Lucie Zytová
ŠD U Dvora