středa, 28 červen 2023 07:37

Červen ve školní družině U Dvora

Červen, to je měsíc v létě, který teplem zahřeje tě.
V červnu rostou jahody, koupeme se u vody, v červnu také končí škola.
Každý školák výská: „Hola!“

Poslední měsíc ve školním roce u nás začal Dnem dětí. Ve čtvrtek 1. 6. od nás děti dostaly drobnou sladkost a mohly si vybrat aktivitu dle vlastní chuti. Pátek byl pro nás velkým dnem, jelikož jsme se hned po obědě vydali vlakem do Králík. Cílem naší cesty bylo edukační centrum „Království sov“. Zde jsme měli připravený výukový program s odbornou přednáškou a následnou prohlídkou. Dozvěděli jsme se spoustu velmi zajímavých a užitečných informací o těchto ptácích, prohlédli si nádherné prostředí, které manželé Podolští vybudovali, a pokochali jsme se jejich areálem. Tímto bych jim ráda poděkovala za zajímavé zpestření. Chtěla bych také pochválit děti za to, jak zvládly bez problémů cestu vlakem, a za jejich úžasné chování.

Při tvořivé činnosti jsme nezapomněli na naše tatínky a vyrobili jim přáníčka k jejich svátku dne 18. 6. Pokračovali jsme ukázkou prázdninové pohlednice a dalšími zajímavými výrobky s letní tématikou.

V družinových odděleních si děti pomalu dokončovali výrobky a svá díla, aby si je mohly odnést domů. Povídali jsme si o bezpečnosti o letních prázdninách, např. když někdo dostane úpal nebo úžeh, co to je a jak správně postupovat.

Měsíc červen pokračoval v duchu léta a hezkého slunečného počasí, které jsme využívali plně venkovními aktivitami, procházkami do blízkého okolí a zakončili jsme ho rozlučkovou zmrzlinou na nádraží.

Rychle nám to uteklo a je tady konec měsíce, předávání vysvědčení a rozloučení se s dětmi na letní prázdniny.

Rádi bychom Vám i Vašim dětem popřáli za celý tým vychovatelek U Dvora a Orlice klidné, slunečné a odpočinkové prázdniny.
Budeme se na Vaše děti těšit 4. září.

Krásné prázdniny a na viděnou

Kateřina Jakešová