úterý, 06 červen 2023 07:49

Květen ve ŠD na Orlici

Květen, nebo-li také máj, je spojován především s láskou. Není nic krásnějšího, než když v přírodě vše krásně kvete, náramně voní, začínají poletovat motýli a všude kolem je slyšet ptačí zpěv…

Laskavý měsíc nás v úvodu potěšil dvěma prodlouženými víkendy, které jsme si všichni zasloužili, a doufám, že i náležitě užili. Hned poté jsme se s dětmi ve družině vrhli na výrobu přáníček a drobností pro maminky, které slaví 2. květnovou neděli svátek.

A protože nás na konci měsíce čekala „Zahradní slavnost“ a s ní spojený tradiční prodejní jarmark, bylo třeba přiložit ruku k dílu, aby bylo vám rodičům i dětem co nabídnout. Počasí nám přálo, venku byla docela zima a deštivo, a nás tolik netrápilo, že si nemůžeme užívat zahrady a venkovního dovádění.

Dva pátky, 12. a 19. května, jsme se pod vedením výtvarnice Zdeničky Tomkové věnovali malování obrázků na tašky. Děti si mohly vyzkoušet různé varianty – malování barvami, fixami či voskovkami. Bylo to něco nového a neobvyklého. Obě odpoledne jsme si společně užili a musím říci, že díla, jak jste mohli sami vidět, vznikla vskutku mistrovská. Zdeničce děkujeme za její cenné rady, nápady a vlídné slovo.

Děti také vyráběly štěstíčka s překvapením, kočičky pro radost a navlékaly nádherné náramky, jejichž korálky také vlastnoručně skoulely a poté namalovaly. Snad vám vše udělalo radost.

Ráda bych také dodatečně poděkovala panu Matyášovi, tatínkovi jednoho z našich žáků, za předvedení hasičské techniky, výstroje a poutavé vyprávění o hasičské profesi, které měly děti možnost zhlédnout jedno dubnové odpoledne. Moc děkujeme.

Do závěrečného měsíce tohoto školního roku přeji dětem bystrou mysl, pedagogům snadné a spravedlivé rozhodování a vám rodičům nadhled a lásku v srdci. Mějte krásné a úsměvné prázdniny.

Za tým vychovatelek

Jitka Oravec

ŠD Orlice