čtvrtek, 02 březen 2023 07:58

Únor ve školní družině

V únoru, v únoru
otevřeme závoru.
Jaro už je za vraty
s růžovými poupaty.

Únor jsme odstartovali pořádným odpočinkem při pololetních prázdninách, které byly 3. 2. Potom už jsme se plni sil mohli naplno vrhnout do vyrábění a radovánek, které na nás čekaly. Měsíc únor byl v naší družině měsícem lásky a zábavy. Zábavu jsme si užili i u nové družinové společenské hry „Pejsci“. Tu jsme hráli pořád a pořád dokola a stala se jednou z našich nejoblíbenějších.
Jakmile se blížil svátek sv. Valentýna, pustili jsme se do vyrábění valentýnek. Největší zájem vzbudilo srdíčko z barviček na sklo. Věřím, že na Valentýna potěšilo ne jednu maminku nebo zkrátka někoho, koho máme nejraději.
Potom nastaly velké přípravy na družinový karneval, který proběhl ve škole U Dvora 17. 2. Sešly se velice různorodé masky, například připlavala potápěčka, dorazily Lego kostičky nebo přihopsal králíček. Více o karnevalu se můžete dočíst ve článku „Družinový karneval“, který najdete také na stránkách školy. Bylo veselo, tančilo se a všichni se usmívali, asi tak, jak by to na správném karnevalu mělo být.
S koncem února už to vypadalo, že se nám pomaličku probudí příroda a přijde jaro. Při procházkách po okolí jsme mohli už dokonce najít rozkvetlé kočičky na stromech. Byl to také velice blátivý měsíc, ale ani to nás nezastavilo od radovánek na školní zahradě.
Tak se zablácenýma nohama pojďme radostně skočit do dalšího měsíce, března.

Za všechny vychovatelky přeji krásné jarní prázdniny rodičům i dětem. Odpočiňte si. A těšíme se, až se opět sejdeme u nás ve družince.

Lucie Zytová
školní družina U Dvora