pondělí, 13 únor 2023 12:58

Leden ve školní družině

„Rozdaly se dárečky, stromeček opadal,
sváteční čas pominul.
Děti se vrátily z prázdnin, do lavic usedly,
aby nový rok s úspěchem začaly.
Leden je tu. Jste připraveni dozvědět se, copak jsme ve družince prožili tentokrát?“

Měsíc leden, jakožto první měsíc roku, jsme odstartovali plni vzpomínek a dojmů z prožitých vánočních svátků. Děti vyprávěly, co pěkného nalezly pod stromečkem a co jim udělalo největší radost. Po návratu zpět do školy na děti čekaly nové hry, které jim nadělil družinkový Ježíšek a hned je také s radostí otestovaly.
Plni elánu jsme se s chutí vrhli na tvoření novoročních přáníček, kterými jsme obdarovali naše nejmilejší a udělali jim tak radost.
Společně s dětmi jsme zkrášlili nástěnku naší školy, z níž nás nyní zdraví veselí i mrzutí sněhuláci z vánočního papíru, mezi nimiž se válí nezbedné sněhové koule natisknuté pomocí brambory. To vše děti doplnily různými obrázky paní Zimy, vytvořené z vodových barev.
Děti si pro vlastní potěšení vytvářely záložky z balících papírů s potiskem veselých smajlíků či jiných zábavných emotikonů. Užili jsme si i spoustu legrace s úhlovým papírem, který byl pro nás novinkou. Děti si tak mohly vyzkoušet nové techniky a práci s jiným materiálem.
Také jsme potrápili mozkové závity a otestovali své znalosti kvízem o vlajkách, který se ukázal být pořádnou výzvou! A tak vznikl plakát, jehož se chopili naši šikovní a akční kluci, abychom si uchovali získané znalosti.
Po menší pauze jsme se vrátili k předčítání knih. Děti nanosily plno krásných vánočních pohádek a příběhů, ze kterých jsme vybrali podle jejich přání.
Letošní zima nám sněhu moc nenadělila, proto jsme každý čtvrtek navštěvovali tělocvičnu, kde jsme se vyřádili a užili si spoustu zábavy hraním vybíjené, fotbalu a jiných sportovních soutěží. Pokud na nás vykouklo i trocha sluníčka, užili jsme si pískoviště, a pokud zahradu pokryly sněhové vločky, objevily se na ní různé sněhové stavby.
Abychom si protáhli nožky a načerpali pozitivní energii, vydali jsme se na velikou okružní vycházku po Kunčicích, kde nám děti s nadšením ukázaly své domovy.
Naší velkou lednovou akcí byla návštěva místní oblíbené herny Skipi, na kterou se vždy všechny děti moc těší.
Únor nám pomalu klepe na dveře a s tím i náš karneval, na nějž se všichni chystáme tak, že tvoříme různé karnevalové masky a královské koruny.

Za tým vychovatelek Vám všem přeji svěží začátek do nového roku 2023!
Ať Vám přinese spoustu kouzelných chvilek s Vašimi blízkými a plno radostných okamžiků.

Stanislava Stejskalová
vychovatelka ŠD na Orlici