pondělí, 05 prosinec 2022 19:56

Listopad ve školní družině

A máme tu opět listopad, jedenáctý měsíc v roce.
Z jeho počátku nám ještě počasí přálo, a tak jsme hodně času trávili venku na zahradě, kde jsme si také v jednom pátečním odpoledni prošli svatomartinskou bojovku. Děti hledaly stanoviště s informacemi o životě sv. Martina a křížovkami či jinými rébusy. S příchodem deště a chladnějšího počasí jsme se schovali ve družince u kamen a začali se připravovat na příchod adventu výrobou adventního kalendáře, hvězdiček a výzdoby do oken.
Naše oddělení se také opět zapojilo do programu duhových střípků od hnutí Brontosaurus, tentokráte na téma „EKOSTOPA“.
Poslední listopadový pátek k nám na Orlici zavítala výtvarnice paní Zdeňka Tomková na „podzimní chvilku poezie“. Společně s dětmi jsme nahlédli do života nejen lesních tvorů, ale i skřítků. Na závěr děti toto povídání výtvarně ztvárnily a z hezkého odpoledne si domů odnášely krásné, originální obrázky.
Na závěr bych se s vámi ráda rozloučila částí textu jedné krásné písničky „…dneska nikam nepospíchám, listopadový písni naslouchám…“
Přeji nám, ať si nadcházející sváteční čas umíme prožít v klidu, tichu a lásce.
Za kolektiv vychovatelek
Jitka Oravec
vychovatelka ŠD Orlice