pátek, 08 červenec 2022 09:39

Červen ve školní družině

Poslední měsíc v tomto školním roce se již přiblížil a my jsme ho mohli trávit často ve venkovních prostorách. Chodili jsme na procházku a nejčastěji jsme pobývali na umělém povrchu hřiště a v prostoru kolem houpaček.
Závěr školního roku bývá vždy hektický. To platí i pro školní družinu.
V tomto měsíci jsme uskutečnili poslední akci: Skipi. Tam se děti bezvadně vyřádily. Těchto radovánek na velkých trampolínách si velice užily. Mohli jsme využít jak vnitřní, tak venkovní prostory, za které jsme byli vděční a děti šťastné. A co patří k měsíci červnu? No samozřejmě zmrzlina. Tu měly děti pro zpestření.
Mimo to, že jsme různě uklízeli ve třídách a třídili výkresy, omalovánky a stavebnice, tvořili jsme také různé letní výrobky. Motýly jsme vyrobili technikou vpíjením barev do ubrousku, tak jsme také vytvořili mini ZOO. Lvi, krokodýli, žirafy atd. se zrodili z odpadového materiálu. Byla to zábava a legrace. Dále jsme vytvořili stonožky, vosy a medúzy. Také jsme pletli z bužírek přívěšky, motali bambule z vlny, vyšívali. Děti si poslední měsíc odnesly z družiny truhlu. Opravdovou? No, samozřejmě takovou, kterou si vyrobily z krabice od bot.
Také jsme zvládli v tomto mumrajícím závěrečném měsíci zahrát si hry (např. klasická židličkovaná, mlsná koza nebo hádej kdo). Z karetních her si nejvíce oblíbily UNO a CINK. Oblíbeným herním prvkem byly pro děti molitanové kostky, na kterých často a rády relaxovaly a odpočítávaly dny do konce školního roku.
V tomto měsíci jsme neopomenuli ani tatínky, kteří slavili 19. června svátek. I když na ně je často zapomínáno, my jsme jim vyrobili přání v podobě papírového srdce v pánském stylu – s kravatou.
Déšť se nevyhnul ani červnu, tak jsme tematicky zpívali píseň Barevný déšť za doprovodu piana. Kytara už má odslouženo. Potřebuje renovaci strun, které už jsou po celém tom školním roce povolené. Teď bude kytara tiše odpočívat.
Ve školní družině na Orlici uplatnili akci s názvem „Stopovaná“. Využili ještě poslední červnový čas.
Přeji všem dětem krásné, dlouhé a zábavné prázdniny. Užijte si je každý dle svého uvážení a představ tak, jak komu vyhovuje. Rodičům přeji, aby nabrali nové síly do dalších školních dní opět v září.

Markéta Klubertová
vychovatelka ŠD