neděle, 05 červen 2022 19:41

Květen ve školní družině na Orlici

Je tu květen, měsíc rozkvetlých zahrad, pestrých barev a různých vůní. Období slunce a pěkného počasí, které nám všem dělá radost.

V tomto měsíci jsme společně s dětmi trávili čas na školní zahradě, kde jsme v teplých jarních dnech relaxovali pod stíny stromů. Děti tak mohly odpočívat, hrát různé karetní hry nebo využít klidu k četbě knih. Na školní zahradě máme od května nový přírůstek - domeček z vrbového proutí, který si děti hned zamilovaly. Schovávaly se v něm, hrály zde hry a pozorovaly odtud okolí.

Dále jsme s dětmi trávili čas hraním jejich oblíbených pohybových her, především skákání panáka a čokolády nebo hry s gumou „Kdo má rád, co má rád“. Děti také využily sportovní pomůcky a uspořádaly si malé fotbalové utkání, zajezdily si na koloběžkách nebo se zdokonalovaly ve vybíjené. Nemohli jsme opomenout ani naši tradiční vycházku na Kunčice, okolo řeky, zakončenou na tamním dětském hřišti. A jelikož se opět začala prodávat zmrzlina, vyrazili jsme se všichni osvěžit a pochutnat si na zmrzlých dobrotách.

Během chladnějších dnů děti vyráběly dárečky a přáníčka pro své maminky ke Dni matek, vystínovaly si veselé opičky k závěsu a vytvořily dračí a hadí girlandy (spolu s vědomostním testem). V prostorách školní chodby hrály hru s lístečky na procvičováni paměti na téma „Léto“.

Dále jsme pokračovali v projektu předčítání s knihou měsíce „Jde sem lesem“, která nás seznámila s léčivými bylinkami. Teď už víme, kde je můžeme potkat a jaké mají blahodárné účinky. Kniha nás také poučila o správném chování při pobytu v přírodě.

S přáním hezkého léta

Stanislava Stejskalová vychovatelka ŠD na Orlici