čtvrtek, 02 červen 2022 06:40

Cesta za pokladem ve školní družině U Dvora

V úterý 17. 5. se ve školní družině konala akce „Cesta za pokladem“. I přes deštivé počasí jsme se toho nezalekli a s heslem „Nejsme z cukru“ jsme se rozběhli ven plnit úkoly, hledat poklad a nakonec si zkusit vyrobit sopku.
Tímto bych velmi ráda chtěla poděkovat naší bývalé žákyni a nyní studentce střední pedagogické školy Valerii Dolečkové za přípravu a organizaci tohoto odpoledního programu.
Naše cesta začala před školou přečtením dopisu.
Děti byly rozděleny do 3 skupin, které spolu při plnění zadaných úkolů musely spolupracovat (např.: vymýšlení a společné předvádění krátké básničky, poskládání obrázku zvířete z přírodnin, hra živé pexeso, trochu tělocviku v podobě dřepů a skákacích panáků a křížovka s tajenkou). Na konec se společně hledal poklad, který obsahoval pár sladkostí a dobrot.
Děti byly nadšené a cesta za pokladem se jim moc líbila. Nejvíce se těšily na výrobu sopky. Podle návodu a použití vzorků, které byly, jako součást splněných úkolů jsme vyrobily dokonce tři sopky a každá chrlila jinou barvu lávy.
Závěrem jsme společně poděkovali Valerii a zatleskali si za příjemně strávené odpoledne.
S pozdravem a přáním slunečných dnů
Kateřina Jakešová
vychovatelka ŠD U Dvora