pondělí, 02 květen 2022 08:13

Duben ve školní družině U Dvora

Měsíc duben jsme ve školní družině odstartovali českou tradicí, a to na Velikonoční výstavě v informačním centru. Měli jsme možnost prohlédnout si překrásné velikonoční výtvory, které pocházejí od šikovných letohradských rukou. Naše škola se může také pyšnit spousty obratných rukou. Proto jsme měli my i vy šanci spatřit přes svátky velikonoční slaměná zvířátka a jiné dekorace, které se hrdě vystavovaly na letohradském Václavském náměstí.

Po tomto zahájení byly přípravy na Velikonoce ve školní družině v plném proudu. Někteří z nás se při výrobě vajíček, zajíčků a beránků pěkně zapotili, ale vše jsme zvládli, a tak mohli přijít zasloužené velikonoční prázdniny.

Když jsme se společně opět shledali, vyprávěli jsme si veselé historky ze dnů volna a také se připravovali na družinový závod na nově opravených koloběžkách. Myslím, že za tým vychovatelek mohu říci, že koloběžky vykouzlily úsměv ne jednomu dítěti.

V dubnu se také mohlo mnoho z nás postavit svému strachu, a to při zajímavé přednášce o exotických zvířatech. Nadšený chovatel této zvěře pan Pecháček, dokázal dětem představit hady, gekona, leguána a mnoho dalších tak, že by je chtěl mít doma v pokojíčku snad každý.

Ke konci měsíce jsme se jak ve družině na Orlici, tak na hlavní budově dočkali milé posily. Navštívily nás dvě šikovné studentky a možná právě budoucí paní vychovatelky. Studentky měly možnost vyzkoušet si práci s dětmi a také nám pomoci s blížícím se „rejem čarodějnic“, který připadá na 30. dubna.

Tak již pomalu startujeme košťata a letíme společně do dalšího měsíce ve školní družině.

Za tým vychovatelek Lucie Zytová