pondělí, 02 květen 2022 08:11

EXOTICKÁ ZVÍŘÁTKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pátek 22. 4. 2022 proběhl ve školní družině U Dvora naučný program „Seznámení s exotickými zvířátky“, kterého se účastnili žáci školní družiny U Dvora a přišli také žáci z Orlice.

Pod odborným výkladem pana Stanislava Pecháčka z Teracentra v Dolní Čermné se děti dozvěděly základní informace o chovu a péči o exotická zvířata.

Pan chovatel předvedl dětem své zvířecí chráněnce – gekona, chameleona, užovku červenou, hroznýše královského, mládě od jezevce, pouštní myš - Tarbíka, slepýše východního, krysu africkou, želvu zelenou, kudlanku a leguána. Jeho vyprávění bylo velmi zajímavé a poutavé. Poslouchali jsme a ani jsme nešpitli.

Děti měly možnost si zblízka prohlédnout a dokonce pohladit některé druhy exotických zvířátek, které by u nás ve volné přírodě hledaly marně. Většina z nás neodolala možnosti se jich dotknout a překonat tím svůj strach.

Zcela určitě tato návštěva nebyla tou poslední a už teď se děti těší, jaká nová zvířátka uvidí příště.

Děkujeme panu Pecháčkovi.

Kateřina Jakešová

vychovatelka ŠD U Dvora