čtvrtek, 07 duben 2022 06:26

Březen ve školní družině na Orlici

Hurá, jaro

V tomto čase se loučíme se vším, co symbolizuje zima. Zanecháváme za sebou již uplynulé a otevíráme svá srdce naději a lásce. Každý z nás se už jistě těší, až se oteplí, bude delší den a začne se zelenat příroda. S měsícem „březnem“ přichází nejen první jarní den, rozkvetlé kytičky, ptačí cvrlikání, ale především zrození všeho nového…
My jsme si tento první jarní měsíc ve družince náramně užili. Počasí nám přálo, a tak jsme hodně času trávili venku, ať už procházkami, či hraním si na zahradě. Dokonce i pískoviště opět pokryly pískové stavby, mosty a tunely, pekly se dortíky, vařila kafíčka a my jsme s paní vychovatelkou nestíhaly tyto dobroty ochutnávat.
Čas ve družině jsme si krátili omalovánkami s jarní tematikou, vyráběli domečky, zaseli řeřichu či obilí. A protože je březen měsícem knihy, vyrobili jsme i spoustu záložek a zahráli si na ilustrátory svých oblíbených knih.
Na naší další společné akci „Vajíčka v přírodě“ jsme se s dětmi dozvěděli spoustu zajímavých informací. Víte například, že do 1 pštrosího vejce se vejde 133 křepelčích? Nebo že největší hnízdo na světě staví snovač pospolitý a hnízdí v něm i více než 100 párů? Tuto velmi poučnou akci jsme zakončili smlsnutím dobrůtek, které jsme si za odměnu koupili ve zdejší cukrárně. Už teď se těšíme na další zajímavé akce, které nás v dubnu čekají.
Teď už nezbývá než Vám popřát krásné Velikonoce, pohodový čas se svými blízkými a ať Vám jarní energie přinese spoustu inspirace a potěšení.
Za tým vychovatelek
Jitka Oravec, ŠD Orlice