středa, 02 březen 2022 18:48

Únor ve školní družině U Dvora

Únor byl pro nás ve školní družině krátký, přesto jsme toho stihli hodně. I když nebylo zpočátku moc pěkné počasí, bylo naší prioritou trávit co nejvíce času venku. Chodili jsme na procházky do blízkého okolí, pohráli si na školní zahradě a také jsme střídavě navštěvovali dětské hřiště na sídlišti. Dvakrát jsme kvůli nepříznivému počasí navštívili i tělocvičnu.
Na začátku měsíce jsme se ve výtvarné činnosti věnovali zimní tématice v podobě výroby sněhuláků, ledních medvědů a krasobruslařek na ledě. Zahájením 24. zimních olympijských her 2022 v čínském Pekingu jsme odstartovali v naší družině 3 týdenní maraton tvoření olympijských nápisů, medailí, pochodní a různých sportovních soutěží. Děti byly dokonce oceněny drobnostmi. Fandili jsme u interaktivní tabule našim sportovcům, dětem se velmi líbil curling. Nahlédli jsme také pod pokličku biatlonového sportu. Jedno odpoledne jsme se mohli podívat, jak vypadá opravdová biatlonová vzduchovka, běžecké lyže a hole. Povídali jsme si o biatlonových pravidlech, o váze vzduchovky, délce tratí. Také jsme si ukázali pár fotografií a medailí z mezinárodních soutěží.
K svátku Sv. Valentýna jsme pro své blízké a milované vyrobili pár valentýnek – přáníček z lásky, nějaké drobné dárečky a výrobky. Dětem se moc povedly.
K měsíci únoru také neodmyslitelně patří karneval a masopust, proto jsme si s dětmi vyrobili masky a slíbili jsme si, že po jarních prázdninách si ve školní družině U Dvora dodatečně užijeme i karneval.
Přejeme Vám příjemné prožití jarních prázdnin a těšíme se na Vás.
S pozdravem
Kateřina Jakešová
ŠD U Dvora