pondělí, 07 únor 2022 19:23

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ U DVORA

Ani jsme se nenadáli a zamávali jsme vánočním svátkům i prázdninám a tím i roku 2021. Ve školní družině jsme se společně setkali už 3. ledna nového roku. Jelikož je Ježíšek moc hodný a nezapomíná ani na školní družiny, na děti čekala pod stromečkem spousta dárků. Holčičky měly největší radost z nové kuchyňky, z mnoha druhů nádobíčka a dalšího vybavení. Naopak klukům vykouzlila na tváři veliký úsměv nová dřevěná garáž a nákladní automobily. Také mazací tabulka a doktorský set slavily u dětí svůj úspěch.
První lednové dny jsme oslavili den Tří králů. Děti si vyrobily tříkrálovské loutky na špejli nebo vystřihly tematický obrázek. Samozřejmě nechyběly, u dětí tolik oblíbené, omalovánky. A protože jsme se té vánoční atmosféry dostatečně „nenabažili“, pokračovali jsme i nadále ve zpěvu vánočních koled.
Další lednový týden už byl v plném proudu. A jelikož nám rok 2022 zatím nepřinesl moc sněhu, vynahradili jsme si to alespoň výrobky se zimní tématikou, jako jsou čepice a rukavice, lední medvědi a sněhuláci. Když nás někdy trápilo deštivé počasí, zpestřili jsme si družinové chvíle společnými hrami. Mastili jsme karty, hráli slovní i stolní hry nebo uspořádali taneční odpoledne. Ani občasné mrazivé dny nám nebránily trávit čas venku na školní zahradě. Občas nám společné chvíle trochu komplikovaly karantény, ale o to víc jsme se po nich na sebe všichni těšili.
S posledním lednovým dnem je také spojena jedna, pro většinu příjemná věc, a to rozdávání pololetního vysvědčení, kterého se žáci už nemohli dočkat. Po jeho rozdání čelem vstříc do dalšího měsíce.
Děkujeme za přízeň a přejeme Vám hlavně zdraví.
Lucie Zytová a tým vychovatelek