pondělí, 03 leden 2022 10:13

Prosinec ve ŠD na Orlici

„Cupy, dupy, cupy, dupy,
zima stojí u chalupy.
Vezmeme si rukavice,
sáně, boby a čepice,
vyběhneme rychle ven,
na sněhu se zahřejem.“

„Konečně sníh!" zaradovaly se děti. Sice nám ho nenapadlo mnoho, ale i s malou nadílkou lze zažít hromadu radosti. Na zimní radovánky jsme se všichni velmi těšili. Na školní zahradě vznikla různá sněhová díla v podobě hradů, obřích sněhových koulí či veselých sněhuláků. Děti zažily parádní koulovačku, vytvářely sněhové andělíčky a vyšly si i na kopec, ze kterého s nadšením válely sudy dolů.
Mimo jiné jsme také využili vnitřní prostory tělocvičny, kde jsme se pěkně protáhli, zasportovali si a strávili čas hraním různých míčových her.
Vánoční čas je magický čas. Nejkrásnější svátky v roce jsme započali vytvořením vlastního adventního kalendáře. Každý den se dětem otevřelo nové pomyslné okénko obsahující krátký vánoční příběh, který jim byl předčítán z knihy Adventní pohádky.
Každým rokem se také v družině objeví kapr, který v sobě ukrývá 24 úkolů, které děti plní, a tak se seznamují s českými vánočními zvyky a tradicemi.
Nezahálely ani naše šikovné ručičky a společně jsme se s úsměvem na tváři za poslechu koledy pustili do vyrábění čertíků k svátku svatého Mikuláše, vánočních přáníček i všemožných sněhuláků a sněhových vloček. Společně jsme zkrášlili chodbu školy, kterou jsme vyzdobili tradičním vánočním betlémem. Také jsme uskutečnili poslední akci letošního roku a navštívili tradiční výstavu v letohradském městském muzeu, kde jsme nasáli vánoční atmosféru a odnesli si kromě krásných dárečků i sváteční náladu.
Na rozloučenou jsme si popřáli krásné svátky a bohatého Ježíška.
Do nového roku 2022 Vám přejeme hlavně pevné zdraví, a ať Vás provází pohoda na každém kroku.
Stanislava Stejskalová, vychovatelka ze školní družiny na Orlici