středa, 01 prosinec 2021 20:29

Listopad ve školní družině

Podzimní počasí je už v plném proudu, a tak stromy jsou už téměř holé bez zlatavého listí.
V tomto období jsme již trávili čas tím, že jsme se snažili vyrábět několik výrobků s podzimní tématikou – stromy s využitím odpadového materiálu (role), papírové žaludy technikou origami a papírové dráčky.
Děti velmi bavilo vykreslování nejrůznějších antistresových omalovánek, sovy jako záložky si děti pečlivě vykreslily, odměnou jim byla záložka v laminované formě, ze které se těšily.
Také jsme tvořili deštníky jako výtvarné práce, které zdobily naši družinovou nástěnku. Rozfoukávání vodových barev děti velice bavilo a užily si legraci.
V půli měsíce jsme přivítali svatého Martina písní: „Už Martin na bílém koni“, kterou si zazpívala celá družinka. Nástěnku tentokrát zdobili krásní sněhobílí koníci. Jelikož nenasněžilo venku, museli jsme tuto atmosféru navodit tímto způsobem. Sníh nás překvapil až v závěru měsíce. Děti se venku potěšily touto bílou krupicí.
Kromě aktivit ve třídě, kdy ještě nepadal sníh, si děti pobyly venku na čerstvém vzduchu na hřišti u míčových her i u společných pohybových her např. chobotničky.
Na Orlici nezůstali s akcemi pozadu a zúčastnili se návštěvy Skipi. Děti se plně vyřádily na trampolínách, skluzavkách atd. Plnily také úkoly z „Brontosaura“- viz webové stránky školní družiny. Vytvářely lesní mandalu a myšlenkovou mapu. Prvňáčci už nedočkavě vyhlíželi Vánoce tvořením přání z pohlednic.
Ve školní družině U Dvora jsme s blížící se dobou adventu vyhotovili adventní kalendáře. Děti si je mohou zavěsit ve svých domovech a odškrtáváním čísel zároveň odpočítávat jednotlivé dny, které chybí do Štědrého dne.
Přeji všem krásnou adventní dobu, která nás zklidní a vnese do našeho nitra pokoj.

ŠD U Dvora
vychovatelka Markéta Klubertová