středa, 26 duben 2017 13:07

Spoustu nových zážitků ve ŠD

Jaro už je tu!? Ani jsme se nenadáli a zima je za námi. A hodně jsme toho za poslední dobu společně zažili.

V únoru jsme se ŠD Orlice navštívili výstavu Malé hrátky se zvířátky ilustrátorky Veroniky Balcarové, která se konala v Kulturním centru Letohrad. Dětem se výstava moc líbila, a dokonce zde zažily více aktivit spojené s naším městem. Stavěli město z dřevěných kostek, zkusili si práci s interaktivní deskou, a dokonce si jako dárek odnesli hezké omalovánky. Celý výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny, kde děti uspokojily i své mlsné jazýčky.
Ještě než začali jarní prázdniny, užili jsme si plnými doušky karnevalový rej. V dopoledních hodinách si pro nás děti z dramatického kroužku připravili pohádku O dvanácti měsíčkách, kterou pilně nacvičily a moc se jim jejich první představení povedlo. Brzy na to své vystoupení předvedli i svým rodičům a sklidili velký úspěch.
Během dubna se ŠD u Dvora vzorně připravovala na Velikonoce, velikonočním tvořením kraslic a přáníček.
Uteklo to jako voda i velikonoční prázdniny už jsou za námi a s návratem do školních lavic přišlo i jaro, ačkoli v letošním roce dosti zakaboněné a chladné. I tak si začínáme si užívat venkovních aktivit, a co nejvíce času trávíme na školní zahradě v ŠD Orlice a u Dvora využíváme školní hřiště a umělku. Největší úspěch slaví nové koloběžky, které dětem naježil Jěžíšek.
Nyní už se těšíme na čarodějnice a ani se nenadějeme a přijde květen se Zahradní slavností. Alespoň se máme se stále na co těšit.