pondělí, 01 listopad 2021 08:55

Říjen ve školní družině

Podzim se nám začal hezky vybarvovat do zlatých barev padajícího listí…

Ve slunečných dnech je podzim tak krásný a v letošním roce jsme si ho s dětmi mohli užít do sytnosti. Mnoho času jsme proto se družinkou trávili na čerstvém vzduchu procházkami do lesa, hraním si na hřišti či dováděním na školní zahradě. Provětrali jsme koloběžky, hráli živé pexeso, míčové hry, na schovávanou a nechyběly ani obdivuhodné stavby z písku.

Podzim je také čas sklízení plodů… S dětmi jsme sbírali kromě jablíček i různé přírodniny na další družinkové tvoření. Zkusili jsme si malovat na netradiční materiál, a tak pod rukama dětí obživly dýně a kaštany ozdobily různé kreativní obrazce. Říjnové výrobky se nesly především v „hallovýnském“ duchu, takže si děti domů odnesly strašidelné domečky, duchy či dýňové krabičky.

Kromě Halloweenu slavíme v říjnu „Den Stromů“. Zorganizovali jsme proto společný výlet do Pastvin, kde jsme se obdivovali krásné a mohutné „Vejdově lípě“. Děti si zde poslechly pověst o ztraceném pasáčkovi, posvačily, a přestože nám počasí přálo a sluníčko svítilo, podzimní větřík zde vál víc než dost. Vydali jsme se proto lesní cestou kolem přehrady do Klášterce na autobus. Cestou jsme si vyprávěli různé zajímavosti, příběhy a neopomněli jsme si ani zazpívat. Bylo to zkrátka supeeeer.

V říjnu jsme také odstartovali kroužky angličtiny, jógy i flétničky. V angličtině umí děti pozdravit, představit se a pojmenovat barvy. Na józe už správně dýcháme, máme za sebou první pozice a relaxujeme. Z flétniček znějí první tóny.

Za celý tým vychovatelek Vám všem přeji krásně barevný zbytek podzimních dnů.

Jitka Oravec