úterý, 01 červen 2021 08:57

KVĚTNOVÉ ZPRÁVY ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY

„Mokrý máj, v stodole ráj“……..tak tato pranostika se na letošní měsíc květen perfektně pasuje, a i když jsme často čelili právě mokrému počasí, vše jsme výborně s nadhledem zvládli. Jednou nám padaly mokré kapky z nebe přímo na naše hlavinky, nás to ale neodradilo, přece nejsme z cukru….

V tomto měsíci jsme bohužel nedocházeli do školy pravidelně, museli jsme všichni absolvovat rotační cyklus, ale naštěstí trval pouze první týden v květnu. A také testování, na které si děti velice rychle zvykly a vše skvěle zvládly.

A protože měsíc květen je měsícem svátku maminek, vyrobili jsme pro maminky přání, skládané srdce a naučili jsme se báseň pro maminky.

Kromě svátku maminkám jsme tvořili a vyráběli narcisy, pampelišky, různorodé květy, sluníčka na vícero způsobů, vykreslovali jsme antistresové omalovánky, tvořili jsme obrázky – tiskali berušky korkem, prošívali jsme společně ryby papírovými proužky. V měsíci květnu jsme nemohli opomenout tvoření rozkvetlých stromů, které se dětem výborně povedly a ty nejzdařenější práce se objevily na nástěnce vedle Domu kultury. Celého projektu se ujmuly děti ze 2. A pod vedením H. Hrdinové.

Mimo tvoření si děti pohrály s různými hry a stavebnicemi, pro které si děti ze třídy 1.C běžně nechodily v průběhu roku, protože do hlavní třídy družiny kvůli pandemické situaci nemohly. Jsem ráda, že si děti opět mohou vybrat hru, která je samotné zaujme. Děti se zlepšily v karetních hrách, radost z toho mají nejen děti samotné, ale i my vychovatelky.

Také venku navzdory počasí využily děti pálky na suchý zip, stolní tenis a jiné hry, které jsou pro děti nové. Dokonce měly menší děti možnost se opět setkat s dětmi ze třetího ročníku, už se na ně velmi těšily.

Tak hurá s vervou do závěrečného měsíce školního roku a k tomu mnoho sil všem.

Markéta klubertová, vychovatelka U Dvora