úterý, 02 březen 2021 12:35

Únor ve školní družině

Únor ve školní družině

Začátek měsíce února jsme si společně užívali sněhové nadílky, a pokud to bylo možné, každý den jsme chodili ven.

Úvod tohoto měsíce se nesl v duchu sv. Valentýna. Děti si mohly vyrobit přáníčka či srdíčka pro své blízké.

Následující dny jsme se pomocí nejrůznějších činností věnovali masopustu. Děti z jednotlivých oddělení vyráběly karnevalové masky a škrabošky. Při tvorbě i při dalších aktivitách, které si paní vychovatelky pro děti přichystaly, jsme si vyprávěli o tradici masopustu. Toto povídání navodilo únorovou atmosféru plnou legrace a zábavy. Vyvrcholením celého měsíce byl tradiční karneval, který začal hned ráno ve třídách a skončil až ukončením odpolední družiny.

V průběhu měsíce jsme se věnovali antistresovým omalovánkám, společenským hrám, čtení pohádek, vtipů a hádanek. Poslední únorové dny jsme raději s předstihem začali s vyšíváním velikonočních přáníček.

Doufáme, že se situace brzy zlepší a my se zase všichni ve zdraví uvidíme.

Přeji všem v rámci možností hezké, klidné dny, pevné zdraví a nervy.

Za ŠD a všechny kolegyně

Katka Jakešová

Vedoucí ŠD