středa, 23 prosinec 2020 08:24

Prosinec

PROSINCOVÉ ZPRÁVY ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY

A máme prosinec, konečně vytoužený kouzelný měsíc, kdy nás všechny spojí ještě více, než kdy jindy v roce, láska a radost.

A protože začátkem měsíce – 5. prosince chodí čerti s Mikulášem a andělem, letos pouze městem, pokusili jsme se společně o takové čerty a Mikuláše a dobře se nám dařilo. Byli velcí, malí, na roli i na sklenici. A aby nás to vyrábění tolik nezmohlo, učili jsme se básničky, četli knížku, ale i trochu počítali na interaktivní tabuli, a upevnili tak matematické dovednosti ještě více.

Počasí sice nebylo slunečné, ale to nás neodradilo od toho, abychom alespoň dvacet minut denně nevěnovali pobytu na čerstvém vzduchu a odlehčili tak nastalou situaci s rouškami. Venku jsme zařadili hru „na babu“ nebo „schovávanou“, ztíženou o holé stromy a keře bez listí, tudíž úkryt či skrýš se stali těžšími.

A ve tvoření a vyrábění jsme pokračovali i před vánočními prázdninami – stromečky vidličkovou technikou, andílky otiskem ruky, kapry, ozdůbky, věnce…. Děti rády chtějí někoho obdarovat přáníčkem, do kterého se také s chutí vrhly, starší děti se pustily i do náročnějšího vyšívaného přání. Neopomenuli jsme ani výzdobu oken ve všech družinových třídách.

A protože k Vánocům patří jednoznačně stromeček, děti si ho ve třídě ŠD nazdobily letos netradičně svými ozdůbkami, které vyhotovily doma a následně je přinesly k nám do družinky, a že jich nebylo málo.

Všem přeji, abychom prožili překrásné Vánoce a dokázali společně, že v jednotě je síla, a abychom byli schopni pomáhat potřebným nejen o Vánocích.

Mnoho ZDRAVÍ všem.

Markéta Klubertová, vychovatelka U Dvora