Dějepis do 7. 6.

Téma týdne: První světová válka – příčiny, válčící strany, průběh bojů

Milí osmáci,
nejprve se vrátím k minulému úkolu, moc děkuji všem, kteří mi poslali odpovědi. Mám z nich velkou radost. Nebylo lehké dohledat odpověď na druhou otázku. Tady je: Vycpaný lev Princ patří k vyhynulému druhu lva kapského a na světě existuje jen 7 exemplářů. Proto je ten v Holicích takovou vzácností. Navíc se na to přišlo náhodně. Ale to už si najděte sami…
Ještě bych ráda oslovila ty, kteří mi nic neposílají, budu vás muset na konci roku hodnotit, tak se zamyslete nad tím, jestli byste vypracovali nový úkol nebo některý z minulých úkolů (byly 4) a poslali ho na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
A teď nová látka: první světová válka. To je velmi obsáhlé téma. V příloze je zápis a je velmi stručný. Pro pochopení všech souvislostí opravdu sáhněte po učebnici (strany 129 – 135). Podívejte se na videa z těchto odkazů: atentát, začátek, válka. Také vám doporučuji filmy. Starší film Na západní frontě klid (podle stejnojmenné knihy – autor: Erich Maria Remarque) a nyní běží v kinech nový film, jmenuje se 1917. Není od věci se podívat i do zeměpisného atlasu.
K první světové válce se vrátíme společně v novém školním roce a spolu ji ještě zopakujeme. To se přeskočit nedá.
A teď úkol týdne (úkol 5): Kolik lidí zahynulo v první světové válce v důsledku válečných událostí a kolik zemřelo na pandemii španělské chřipky v letech 1918 – 1920? Jaké byly příčiny?
Mějte se hezky.
Kamila Náglová

Stáhnout přílohy: