Němčina do 31.5.2020 Maříková

Ahoj děcka, posílám práci na další týden. V minulých týdnech jsme si procvičili slovní zásobu, která se týkala školních potřeb. Slovní zásobu opakujte, třeba pomocí Quizlet - https://quizlet.com/244558220/learn Tento týden se posuneme o kousek dál. Je potřeba, abyste si přečetli a naučili se slovíčka v pracovním sešitě na str. 42 sloupek 3,4,5. Je jich velmi málo a důležité jsou zde otázky:

Wie heisst das auf deutsch? - Jak se to řekne německy? 

(Ví hajst das auf dojč) - výslovnost:)

Wie schreibt man das? Jak se to píše?

(ví šrajbt man das?) - výslovnost:)

Vezměte si učebnici na str. 43 a přečtěte si rozhovory 3,4,5. Tyto rozhovory přeložte do češtiny pomocí slovníčku v pracovním sešitě. (st. 42) a napište je (česky) do školního sešitu.

Dále vypracujte cvičení v pracovním sešitě na str. 36/7,8,9. U cvičení 7 nezapomeň na členy. U cvičení 9 vám pomůže učebnice str. 43.

Mějte se hezky a ať se vám daří Anežka Maříková