Přírodopis do 29. 3.

Úkoly z přírodopisu na následující týden.

Dobrý den,

tento týden nás čeká nová skupina bezobratlých živočichů a budou to měkkýši. Zaměříme se pouze na jednu ze tří skupin měkkýšů - na plže s hlavním zástupcem hlemýžděm zahradním.

Nejprve si nastudujte učivo v učebnici str. 58, 59.

Poté začněte pracovat s přiloženou prezentací - v ní jsou uvedeny všechny pokyny k práci. Jsou tam snímky opakovací a snímky k zamyšlení - pokuste se nepospíchat a opravdu se zamyslet (na dalším slidu najdete správné řešení). 

Z prezentace si utvořte zápis - opište text s novými informacemi (neopisujte snímky s opakováním). Zápis můžete doplnit i obrázky.

Ke každému zástupci plžů (páskovka, slimák, plzák,...) si napište alespoň 1 poznávací znak - cokoli, podle čeho jej poznáte (barva těla, tvar těla,...; nepamatujte si jaké je pozadí, jak jdou snímky za sebou apod.). Až se prokoušeme všemi skupinami měkkýšů, tak vás bude čekat poznávačka!

Pod odkazem v prezentaci je schované video hlemýždích námluv - můžete zkouknout!

V případě dotazů mě kontaktujte přes komens nebo emailem.

 

Zdraví,

M. Hrdinová

 

 

Stáhnout přílohy: