pátek, 24 duben 2020 08:15

Informace k přijímacímu řízení v roce 2019 – 2020

Vážení rodiče,
ráda bych vás touto cestou informovala o změnách v přijímacím řízení v roce 2019 -2020. MŠMT vydalo zákon 135/2020 Sb., kde jsou uvedena pravidla pro přijímací řízení na střední školy (viz příloha).

Jednotná přijímací zkouška (z matematiky a českého jazyka a literatury) bude jednokolová. Žák ji tedy bude vykonávat na škole, kterou má na přihlášce uvedenou jako první v pořadí (pokud je na prvním místě uveden nematuritní obor a na druhém místě obor s maturitou, pak žák skládá zkoušku na škole, která je uvedena na druhém místě). O termínu vás budu informovat, až jej MŠMT uvede na svých webových stránkách. Výsledky přijímacího řízení škola zveřejní nejpozději do 8 kalendářních dnů ode dne konání jednotné přijímací zkoušky.
Úprava zákona se týká také odevzdávání zápisového lístku, kde je doba odevzdání zkrácena na 5 pracovních dnů. Některé školy v Pardubickém kraji začaly od 22. 4. 2020 zveřejňovat seznamy přijatých žáků. Jedná se o školy s nematuritními obory. Pokud se i vaše dítě hlásí na nematuritní obory a ještě jste nezaslali zápisový lístek, doporučuji tak učinit.
Vzhledem k vyhlášení opatření Vlády ČR o karanténních opatřeních si někteří z vás nemohli zápisový lístek vyzvednout. Nabízím níže uvedené termíny k jeho vyzvednutí, pokud by ani jeden z uvedených nevyhovoval, pak se můžeme domluvit na jiném termínu mailem.
Doufám, že se v této neobvyklé situaci podaří celé přijímací řízení zvládnout ke spokojenosti všech zúčastněných.
Přeji hodně trpělivosti a zdraví

Monika Čadová, výchovná poradkyně

Termíny: 28. 4. 2020 od 8:30 do 15:30
              30. 4. 2020 od 8:30 do 15:30
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.