čtvrtek, 23 leden 2020 15:13

Přijímačky a lyžování

V letošním roce se v důsledku odchodu paní učitelky Aleny Boháčové nekonal jazykový kurz pro osmé a deváté třídy, a tak přišli žáci 9. B – Fanda Marek a David Škorpil – s nápadem „předřijímačkového“ kurzu s lyžováním.

Po měsíci domlouvání, shánění učitelů a žáků, kteří by jeli, jsme mohli vyrazit. A tak s námi 6. 1. odjel autobus do Říček v Orlických horách.
Plán byl každý den podobný: ráno učení se češtiny a matematiky, po obědě lyže a večer zase učení, občas se plán dne změnil kvůli počasí. Kurz nebyl jenom o učení, ale občas jsme si zahráli hry nebo pustili film. V pátek jsme se naposledy postavili na lyže, pak se naobědvali, uklidili pokoje a vyrazili domů. Myslíme si, že se lyžák povedl a chceme moc poděkovat učitelům, kteří do toho s námi šli. Jsou to paní učitelky Dolečková Sýkorová, Röszlerová a páni učitelé Nožka a Pačínek.
Přijímačkový kurz přinesl každému z nás něco jiného, ale hlavně nás nakopl k učení. A toho nás čeká v nejbližších třech měsících opravdu hodně.

Fanda Marek, David Škorpil (9. B)