pondělí, 01 červenec 2019 13:55

Začínají letní prázdniny

Pro letošní přání krásných, příjemných prázdnin využívám text Daniela Vágnera, žáka 8. A. Když jsem si ho přečetla, uvědomila jsem si, že je v něm řečeno vše.

Rozkvetlé ovocné stromy, koupání nebo horské túry. To je jenom zlomek pojmů, které si pod létem představí většina lidí. Co však pro žáky a studenty všech věkových kategorií, v různých koutech světa zůstává nejdůležitější, vždy byly a budou letní prázdniny.

Možností, jak je trávit, je nespočet. Spousta z nás vyráží na letní tábory, kde si užíváme volnosti a dobrodružství, na dovolené k moři, plné odpočinku a nové energie, nebo prostě jenom ležíme doma a čteme si svou oblíbenou knihu. Tak, či onak, nesmíme v tom všem úžasu a radosti zapomínat na své bezpečí. Nikdo by se přece do školy nevracel rád s rukou v sádře, nebo s jakýmkoliv jiným zraněním.
Ani prázdniny však netrvají věčně. 2. září se znovu všichni posadíme do lavic a společně zahájíme nový školní rok. Jedna věc nám však přece jen z této úžasné části roku zůstane navždy. A to nespočet úžasných zážitků, příběhů a historek, na které budeme vzpomínat ještě dlouho potom.

Kéž je naše léto takové, o kterém si budeme na jeho konci moci říct: „Byly to úžasné prázdniny“.

Hana Pavlíčková
ředitelka školy