středa, 19 červen 2019 13:16

Kamion za školou – bezpečně na silnici

Minulý týden se objevil mezi zaparkovanými auty za školou i kamion. Zavítal také do školy na Orlici. Akce s názvem STOP LOOK WAVE (stůj, podívej se a zamávej) byla organizována společností Volvo Group Česká republika.

Pan Miroslav Brust a paní Helena Richtrová si pro jednotlivé třídy 1. až 3. ročníku naší školy připravili interaktivní program, ve kterém děti seznámili s prací řidiče kamionu – jak naloží zboží, za jak dlouho přiveze např. z Řecka do České republiky melouny, kde se stravuje a spí, jaký má výhled z kabiny, co musí udělat, aby bezpečně dojel atd. Oba zdůrazňovali, jak je důležité pro chodce na přechodu navázat oční kontakt s řidičem osobního auta nebo kamionu a klidně mu i zamávat, aby se oba ujistili, že se navzájem vidí. Všechny děti si ve třídě vyzkoušely zatáčet s modelem kamionu a snažily se nenajet na chodník ani nezranit chodce.
A pak nastalo to nejzajímavější – vystoupat do kabiny opravdového kamionu. „Sedím opravdu vysoko, všude samá zpětná zrcátka. Kolem kamionu stojí moji spolužáci. Kterého z nich mám šanci ve zpětném zrcátku vidět a kterého ne? Už tuším, jaké to je být řidičem kamionu nebo velkého náklaďáku.“
Akce byla vydařená díky panu Miroslavu Brustovi a paní Heleně Richtrové, kteří byli velmi trpěliví a dokázali děti zaujmout. Ještě jednou děkujeme.

Jitka Faltusová, učitelka 2. A