pondělí, 17 září 2018 10:55

Začátek školního roku různýma očima

Zajímalo nás, jak různí lidé prožívají začátek školy. Po dvou měsících bezstarostného volna není úplně jednoduché zasednout zpátky do školních lavic. A tak jsme zjišťovaly, jestli to lidé mají stejné jako my a jak se s tím dokáží vypořádat.

Naše anketa:
Prvňák: Moc jsem se na školu těšil, zajímá mě, co se ve škole děje. Školy jsem se nebál, protože jsme se s paní učitelkou seznámili už na konci školního roku – chodili jsme do školy a ona nás navštěvovala ve školce.
Učitelka: Do práce jsem se docela těšila, ale už teď vidím, že to je hrozný fofr. Avšak v průběhu září se určitě vše zaběhne do svých kolejí a my i žáci si letošní rok jaksepatří užijeme.
Maminka: Je škoda, že s dětmi teď už nebudu trávit tolik času, ale přeju jim nové zážitky, zkušenosti a vědomosti.
Čtvrťák: Na sezení v lavici se vůbec netěším, ale naštěstí jen nesedíme. Těším se na kamarády, na nové knížky, na nové zážitky.
Osmačka: Na učení jsem se moc netěšila, těšila jsem se na přestávky, na kamarády, nové předměty. Letos nás čeká vánoční soutěž, jazykovo-lyžařský kurz, zahradní slavnost, jsou to pro nás nové výzvy, jsem zvědavá, jak se s tím popereme.
Překvapilo nás, že nebylo moc záporných odpovědí, které jsme čekaly. Takže Vám všem do nového školního roku hodně úspěchů.
Kristýna Maříková a Andrea Kučerová 8. B