pondělí, 06 květen 2024 10:00

Objevujeme elektrotechniku

Takový je název kroužku, který od dubna tohoto školního roku připravila Průmyslová střední škola v Letohradě pro žáky ze 4. ročníku místních základních škol.
Zájem byl velký, ale počet účastníků v tomto projektu byl omezený. Celkem šest dětí z naší školy má možnost hravou a zábavnou formou poznávat základy elektrotechniky, a to společně za podpory studentů učebních oborů a pedagogů ze PSŠ Letohrad. Malí nadšenci do techniky si zde budou moci vyzkoušet programování a tisk na 3D tiskárně, vytváření modelů ze stavebnice Merkur a mnoho dalšího.

Děkujeme PSŠ Letohrad za tuto nabídku přiblížit i mladším dětem svět techniky. A třeba i díky této zkušenosti se někteří účastníci kroužku v budoucnu rozhodnou věnovat oborům a profesím s elektrotechnickým zaměřením.
Monika Čadová