čtvrtek, 28 březen 2024 13:04

Zápis dětí do 1. ročníku

Vážení rodiče našich budoucích prvňáčků,

oslovuji Vás, neboť se blíží zápis do 1. ročníku. Jak už víte, proběhne v pátek 12. dubna 2024 v době od 14:00 do 17:00 h.
Potkáme se v budově U Dvora.

K zápisu je třeba se elektronicky přihlásit. Rezervační systém Vám umožní vybrat si čas, kdy k zápisu se svým dítětem přijdete. Pokud se chystáte k zápisu se dvěma svými dětmi, zvolte dva různé časy. Odkaz na rezervační systém najdete na www.zsudvora.cz/aktuality od středy 3. dubna od 15 h.

Při vlastním zápisu budete potřebovat:
Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělání
Zápisní lístek
Oba dokumenty naleznete zde.


Dále je nutné mít:
rodný list dítěte
občanský průkaz zákonného zástupce

Pokud Vaše dítě navštěvuje Mateřskou školu U Dvora, nebo Taušlova, dostanete tyto formuláře i tam. Můžete je také vyplnit přímo při zápisu ve škole.

Zápis probíhá formou rozhovoru dítěte s jednou z učitelek prvního stupně. Dítě plní rozmanité úkoly, při kterých si pedagog všímá základních dovedností a vědomostních předpokladů dítěte, jeho vyjadřovacích schopností apod.
Délka zápisu je zhruba 20 min.

Pokud žádáte pro své dítě odklad školní docházky, je třeba vyplnit Žádost o odklad povinné školní docházky. Tento dokument do školy doneste vyplněný do 12. dubna 2024. Nebo si domluvte osobní schůzku s H. Pavlíčkovou, ředitelkou školy (tel.: 778 702 201).
K Žádosti o odklad školní docházky je třeba připojit doporučení školského poradenského zařízení a doporučení dětského lékaře. Pokud tyto dokumenty ještě nebudete, můžete podat samotnou Žádost o odklad s tím, že zbylé dokumenty dodáte později.

Pravidla pro přijetí žáků k základnímu vzdělávání (kritéria) najdete zde.

Tento termín zápisu platí i pro děti-cizince.

Pro případné dotazy můžete využít telefonní číslo 778 702 201 nebo e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Na Vás a především na Vaše děti se těší

Hana Pavlíčková
ředitelka školy