pátek, 08 červenec 2022 10:36

Vyber si, co chceš

V dnech 27. a 28. června se v základní škole U Dvora uskutečnila akce Vyber si, co chceš.
Celé to ale už začalo o tři týdny dříve, neboli v době, kdy bylo oznámeny aktivity, které se budou konat. Pro mnoho dětí byl výběr jasný, jiní se zase dlouho rozmýšleli, kam půjdou.

Jak řekla i sama ředitelka školy, výběr byl opravdu různorodý. Od výtvarných dílen, přes sporty, pečení, práce se zvířaty, a dokonce i Mladého novináře. Právě díky této aktivitě jsme si mohli vyzkoušet, jak napsat svůj vlastní článek.
Já osobně jsem dlouho přemýšlela, o čem budu psát a mnohokrát jsem to měnila. Od prvního nápadu udělat rozhovor s ostatními jsem přešla k nahlédnutí do zákulisí. A vlastně, proč to nezkombinovat? Poprvé jsem o tom slyšela, když se nás paní učitelka Náglová v dubnu ptala, jaké aktivity bychom uvítali. Když jsme dostali nabídku jít zapisovat děcka k aktivitám, vrhla jsem se do toho po hlavě. Moje radost mě však rychle přešla, když jsem psala už padesátého člověka k bowlingu. To jsem ještě netušila, že se jich tam ve skutečnosti přihlásí devadesát čtyři. Prostě proč by tam někdo chodil? Takových aktivit, které by byly zajímavé, a oni jdou prostě na bowling!? Takže, když přišlo vyhazování z aktivit, velmi jsem si to užila. Především když jsem vylosovala spolužáka, kterého jsem fakt chtěla vyhodit.
A poté už přišly na řadu samotné dny aktivit. V pondělí bylo počasí vydařené, tedy alespoň za mě. Myslím, že ti, kteří byli na nějakém sportu, se museli pěkně zapotit. Ale vypadá to, že si to všichni náramně užili. Především z rybaření se všichni vrátili nadšení, protože každý si něco ulovil. Ale objevily se i negativní reakce, když si jedna dívka stěžovala na zlobení malých děti, se kterými tam byla.
V úterý se počasí už tolik nevydařilo, bylo mokro a nesvítilo slunce. Na to si obzvlášť stěžovala učitelka Keprtová, která díky tomu nemohla udělat v rámci své dílny sluneční hodiny. Ale i tak jim to nezabránilo jít sledovat mraky.
Oba dny byly velmi vydařené z pohledů žáků, učitelů i ředitelky.

Kateřina Zamazalová 9. B