pátek, 27 srpen 2021 13:08

Vážení rodiče žáků našich budoucích prvňáčků

Blíží se první školní den a s ním možná souvisí řada Vašich otázek. Věřím, že zodpovím ty nejpodstatnější.
1.září se sejdeme všichni v 8:15 h. Třídu 1. A přivítáme před školou U Dvora, třídu 1. B budeme čekat na Orlici.

Tento den budou moci do třídy s dětmi i rodiče. Uvědomujeme si, že je takovýto okamžik pro dítě důležitým krokem v jeho životě. Na základě preventivních opatření souvisejících s koronavirem nebudou však moci vstoupit do školy prarodiče ani sourozenci Vašeho dítěte.
Je třeba, aby rodiče měli po celou dobu v budově školy nasazen respirátor. Děti musejí být vybaveny chirurgickou rouškou.
Schůzka ve třídě bude trvat zhruba 1 h. Dozvíte se, co Vaše dítě čeká, jak budou věci fungovat, připomeneme, co bude prvňáček potřebovat. Pokud bude Vaši dítě přihlášené do školní družiny, může ji využít již tento den.

A co s sebou? Stačí, když si dítě vezme svou aktovku, ve které bude vybavený penál. Čekají na něj totiž mj. první učebnice.
Vás rodiče prosíme, vezměte si s sebou psací potřeby.
Následující dny bude již platit zákaz vstupu dospělých osob do prostoru školy. V začátcích bude na Vaše děti čekat ráno v době od 7:45 h do 8:00 h u vchodu jejich třídní učitelka, která je doprovodí do třídy, bude-li potřeba.
Také Vás chci požádat, abyste v případě focení či natáčení v rámci tohoto dne pamatovali na ochranu osobních údajů ostatních a pořízené materiály neumisťovali na sociální sítě apod.

Velice se těšíme na viděnou a věříme, že i přes mírná omezení, která s sebou nese současná doba, bude pro Vás a Vaše dítě tento den výjimečným.

Hana Pavlíčková