pátek, 16 prosinec 2016 15:03

Vánoční setkání prvňáčků

Ve čtvrtek 15. 12. 2016 se v 16 h naplnila tělocvična školy U Dvora rodiči našich prvňáčků. Žáci tří prvních tříd si pro své nejbližší připravili tradiční vánoční vystoupení.

Představili střípky toho, co všechno se už ve škole od září naučili. Na chvíli jsme zavítali do hodiny matematiky, kdy jsme spolu s dětmi mohli počítat hady, kdy se po improvizovaném podiu pohybovaly bublinky nebo kdy děti spojovaly různé příklady se správným výsledkem. Na chvíli jsme nahlédli i do hodiny čtení nebo psaní. Slyšeli a viděli jsme básničky doprovázené pohybem, taková maličká divadélka. Po představení bylo pro děti i jejich rodiče připraveno pohoštění.
Přestože se to nezdá, na přípravě a realizaci tohoto odpoledne se podílela téměř celá škola. Prvňáčci si pečlivě připravovali svá vystoupení. Starší žáci pekli cukroví pro pohoštění a připravovali výzdobu. Deváťáci, patroni prvního ročníku, se postarali o moderování programu, o hudební doprovod a především o provoz „kavárny“.
Těší nás, že se podařilo v tomto adventním čase společně se zastavit, užít si pohodu a milou atmosféru, která vznikla především díky velkému zájmu rodičů a prarodičů.