pondělí, 21 říjen 2019 07:24

Setkání vychovatelek školních družin

V sobotu 12. října proběhlo na naší základní škole U Dvora „Setkání vychovatelek školních družin“.
K této akci došlo z iniciativy naší školy. Pozvání obdrželo asi 15 základních škol z blízkého okolí.

čtvrtek, 17 říjen 2019 14:09

Hledáme učitele jazyků

ZŠ Letohrad, U Dvora 745 hledá učitele/učitelku 2. stupně na plný úvazek s aprobací v těchto předmětech: anglický jazyk, německý jazyk.
Nástup od 01. 01. 2020.
Výše úvazku: 1,0 (lze i nižší)
Předpokládaný plat v rozmezí: 28.020,- Kč – 37.330,- Kč
Jedná se zpočátku o pracovní poměr na dobu určitou s možností následné změny na smlouvu na dobu neurčitou.
kontakt: 778 702 201 (ředitelka školy)
www.zsudvora.cz

úterý, 03 září 2019 06:20

Další školní rok

Pomalu se začíná odvíjet další školní rok. Rok, kdy nás čekají projekty Letem světem, Den Země nebo Vyber si, co chceš a další. Ale hlavně nás čeká spousta „běžných“ školních dnů, kdy se budeme vzájemně učit o tom, jak funguje náš svět, svět okolo nás.
Přeji nám, aby to byl rok pestrý, hravý, vzdělaný a tolerantní. Rok, kdy budeme mít odvahu nacházet odpovědi na svá „nevím“. Ať to, co nám přinese, je nám ku prospěchu a pomůže nám růst.
Přeji nám – žákům, pedagogům, rodičům – vydařený školní rok 2019 – 2020.

Hana Pavlíčková

pondělí, 26 srpen 2019 15:45

Začátek školního roku se blíží

Vážení rodiče, milí žáci,

2. září začne nový školní rok a my do něj vstoupíme rovnýma nohama.

Prvňáčci se sejdou 2. září v 8 hodin před budovou U Dvora, kde budou slavnostně přivítáni vedením školy, města i svými patrony z devátých tříd. Žáčci z 1. B a jejich rodiče mohou využít autobus, který je v 7:50 h převeze od budovy na Orlici ke Dvoru a potom zpátky.

Žákům 3. A a 4. B připomínáme, že hned v pondělí 2. září jedou na první lekci plaveckého kurzu do Ústí nad Orlicí. Tak si nezapomeňte plavky a ručník.

A žáci 6. A se ve středu 4. září vydají na třídenní adaptační kurz do Dolní Čermné se svou třídní učitelkou a dalšími pedagogy.

Všem žákům i jejich rodičům přejeme šťastný vstup do nového školního roku 2019/2020.

Hana Pavlíčková

pondělí, 01 červenec 2019 13:55

Začínají letní prázdniny

Pro letošní přání krásných, příjemných prázdnin využívám text Daniela Vágnera, žáka 8. A. Když jsem si ho přečetla, uvědomila jsem si, že je v něm řečeno vše.

Rozkvetlé ovocné stromy, koupání nebo horské túry. To je jenom zlomek pojmů, které si pod létem představí většina lidí. Co však pro žáky a studenty všech věkových kategorií, v různých koutech světa zůstává nejdůležitější, vždy byly a budou letní prázdniny.

středa, 19 červen 2019 13:16

Kamion za školou – bezpečně na silnici

Minulý týden se objevil mezi zaparkovanými auty za školou i kamion. Zavítal také do školy na Orlici. Akce s názvem STOP LOOK WAVE (stůj, podívej se a zamávej) byla organizována společností Volvo Group Česká republika.

čtvrtek, 13 červen 2019 07:25

Setkání budoucích prvňáčků

Zveme budoucí prvňáčky na tradiční červnová setkání. Obě proběhnou od 15:0 h do 15:45 h.

- pondělí 17. června 2019

- úterý 25. června 2019

Na setkání se těší

Miroslava Veselá (1. A) a Petra Bednaříková (1. B)